• 8. apríla sa konala v našej telocvični kvalifikácia do okresného kola vo vybíjanej. Družstvu našich dievčat sa veľmi darilo a získali prvenstvo, ktoré ich posunulo do boja o umiestnenie v okresnom kole. Zápasy 4 víťazných družstiev sa odohrali opäť v našej telocvični v piatok 19.4. Naše dievčatá predviedli krásnu hru a podarilo sa im zdolať všetky súperky. Stali sa jednoznačnými víťazkami! Obrovskú radosť z I. miesta, získaného pohára i diplomu p
    • Hovorme o jedle
    • Čistejšia Raková

• Morena

"Vynesieme, vynesieme Morenu zo vsi,

prinesieme, prinesieme novú jar do vsi."

Túto nedeľu sme oslávili tzv. smrtnú nedeľu. Na dedinách bývalo zvykom, že mladé dievčatá vytvorili, zápalili postavu morenu, ktorú odniesla voda na znak odchodu zimy a príchodu jari. Žiaci 8.A si na hodine výtvarnej výchovy vytvorili svoje moreny a vykonali tento úkon jarného zvykoslovia. Sme radi, že aj počasie s nami spolupracovalo.

• Okresné kolo vo florbale dievčat

19. 3. 2024

V pondelok 11.3.2024 sme sa zúčastnili okresného kola vo florbale dievčat v ŠH Pratex v Čadci. Našim dievčatám sa darilo výborne. Základnú skupinu zvládli bez inkasovaného gólu. Z vyrovnaného semifinálového zápasu sme postúpili po nájazdoch. V poslednom finálovom zápase naše dievčatá hrali o postup na krajské kolo proti Gymnáziu Čadca. V náročnom zápase však podľahli 0:1 a tak sme skončili na krásnom 2.mieste. Dievčatá oproti minulému roku spravili veľký pokrok, kedy sa z posledného miesta teraz vyšvihli na druhé. Dievčatá pripravoval na súťaž p. učiteľ Mgr. M. Dúžik.

• Olympijský odznak všestrannosti

19. 3. 2024

Žiaci 6-9. ročníka na začiatku školského roka (september- november) na hodinách telesnej výchovy otestovali svoju fyzickú silu a kondíciu v 6- tich disciplínach - člnkový beh, výdrž v zhybe, vytrvalostný beh, ľah-sed, skok do diaľky a hod 2kg plnou loptou. Veľká vďaka za testovanie patrí učiteľom telesnej výchovy Mgr. M. Cudrákovej, Mgr. M. Trúchlej a Mgr. M. Dúžikovi.

18. 3. 2024

Oznamujeme, že v stredu 20.3. nebude v našej škole ranný predaj pekárenských výrobkov. Ďakujeme za porozumenie.

• Exkurzia do Kysuckej knižnice v Čadci - elokov. pracovisko Trstená

13. 3. 2024

Dňa 13.3.2024 sa žiaci elokovaného pracoviska Trstená zúčastnili exkurzie do Kysuckej knižnice v Čadci. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Prvá skupina pracovala s knihami ako napríklad Trojruža. Spoločne si čítali žiaci - žiakom, ale aj pani knihovníčka sa nenechala zahanbiť a čítala žiakom. Druhá skupina sa oboznámila s knihami, spoločne si spravili aktivity ku knihám. Žiaci si našli aj svoje výtvarné práce k téme Ilustrujem svoju obľúbenú knihu. Dozvedeli sa veľa informácií o knižnici, ako funguje a ako si v nej sami môžu vyhľadať informácie. Exkurzia ich veľmi zaujala, z niektorých žiakov sa stali aj noví čitatelia knižnice.

• Prednáška Čas premien

10. 3. 2024

Vo štvrtok 7.3. sa uskutočnila v našej škole prednáška pre dievčatá šiesteho a siedmeho ročníka. Prednáška spojená s diskusiou sa venovala téme premien „ženského“ tela v čase dospievania. Pani lektorka Mgr. Viera Holecová z MP Education, s.r.o. oboznámila žiačky s fyzickými aj psychickými premenami počas puberty a dospievania, ktoré sú sprevádzané zmenou fyzických prejavov, zmenou nálad a prežívania. V závere prednášky sa dievčatá dozvedeli aj o význame materstva. Aj touto cestou ďakujeme p. lektorke za návštevu :).

• Ilustrujem svoju obľúbenú knižku

10. 3. 2024

Aj tento rok sme sa ako škola zapojili do výtvarnej súťaže s dlhoročnou tradíciou s názvom Ilustrujem svoju obľúbenú knižku. Súťaž vyhlasuje každoročne Kysucká knižnica v Čadci. V piatok 1.3. v poobedňajších hodinách sa uskutočnila slávnostná vernisáž v priestoroch Kysuckej knižnice, ktorá bola spojená s odovzdávaním cien. Je nám cťou, že spomedzi 226 výtvarných prác porotu zaujali i práce niektorých našich žiakov a tí si mohli tak prebrať ocenenie i v prítomnosti p. uč. PaedDr. J. Helešovej, ktorá žiakov na vernisáž sprevádzala. Ocenenými žiakmi boli V. Durstinová 4.B, J. Čanecká 4.A, A. Serafínová 4.A, K. Urbaníková 4.A, E. Čekanová 5.A, J. Valárik 5.B, K. Streličáková 7.A, S. Kovalíček 7.A, A. Vojvodíková 9.B. Celý priebeh akcie sa niesol v príjemnom, podnetnom prostredí, ktoré poskytlo žiakom i vďaka kultúrnemu programu pekný umelecký zážitok.

• Vzdelávacie aktivity RÚVZ Čadca

6. 3. 2024

V utorok 5.3. našu školu navštívili pracovníčky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Čadci. So žiakmi 3. a 4. ročníka uskutočnili vzdelávacie aktivity pri príležitosti Týždňa mozgu, ktorý si pripomíname práve v tomto období. Žiaci boli veľmi aktívni a zapájali sa so záujmom do pripravených spoločných aktivít.

• Život Jána Palárika

29. 2. 2024

V rámci hodín Dejepisu navštívili žiaci 5.B spolu s tr. p. uč. Mgr. L. Kotulovou Kysucké múzeum v Čadci. Tam si pozreli expozíciu o živote nášho rodáka Janka Palárika. Dozvedeli sa veľa nového o jeho životnej ceste i tvorbe. Prednáška, počas ktorej si pozreli obrazové, písomné i hmotné dobové pramene bola zaujímavá a hodnotná.

• Centrum voľného času Raková
      • Obec Raková