• Deň Zeme v spolupráci s obcou Raková

• Trieda 9.A sa spolu s p. RŠ Mgr. M. Krenželákovou zapojila do akcie Deň Zeme - čistenie vodných tokov v spolupráci s obcou Raková. Žiaci počas 3 doobedňajších hodín pomáhali čistiť a upratovať v okolí rieky Kysuce. Aj takýmto činom pomáhame k ozdraveniu prírody a skrášleniu nášho životného priestoru.

• Otvorená hodina pre predškolákov v Trstenej

• Dňa 9.4.2024 navštívili predškoláci MŠ Korcháň elokované pracovisko v Trstenej na otvorenej hodine. Žiaci sa oboznámili s prostredím školy. Po prehliadke a oboznámení sa so školským prostredím ich čakala otvorená hodina s prvákmi. Predškoláci museli splniť rôzne aktivity, vyskúšali si sedieť v lavici, skúšali písmenká. Po otvorenej hodine ich čakali jednotlivé stanovištia, ktoré si pre nich pripravili starší žiaci. Po úspešnom absolvovaní boli predškoláci slávnostné odmenení Uvítacim listom, medailou a darčekom. Rozlúčka bola v tanečnom kroku a už teraz sa predškoláci tešia, že sa z nich stanú prváci. Ďakujeme predškolákom a tešíme sa na nich ako prvákov.

• Veľká noc

• Žiaci 4.B a 5.B si pripravili v rámci vyučovacích hodín NBV pre mladších žiakov prvákov a druhákov veľkonočný príbeh o ukrižovaní Pána Ježiša. Spoločne s p. uč. Mgr. M. Budošovou prežili pekné chvíle a priblížili si tajomstvo Veľkej noci.

• Veľkonočný ježko

• Aj hodina čítania môže vyzerať inak. Žiaci 2.C si na hodine čítania vytvorili veľkonočného ježka. Ježko im bude spríjemňovať veľkonočné sviatky doma.

• Školská burza kníh

• Dnes sa naša škola premenila na čarovný svet plný príbehov. 230 kníh rad za radom čakali, kým si ich niekto kúpi. Nový domov si našla väčšina z nich. Za utŕžené peniažky rozšírime našu zbierku kníh v školskej knižnici, kde budú  robiť nové tituly radosť všetkým žiakom a učiteľom. Rodičom žiakov, ktorí darovali knižky zo svojich knižníc na burzu, patrí veľké ĎAKUJEME! Naozaj, bolo z čoho vyberať! Túto školskú akciu pripravili p. knihovníčky :) p. uč. Mgr. M. Golisová a Mgr. M. Stoláriková.

• Veľkonočné tvorenie v Trstenej

• Žiaci 2.C, 3.C a 4.C počas hodín výtvarnej výchovy maľovali sádrové odliatky veľkonočných vajíčok, sovičiek, ale i domčekov, ktoré budú slúžiť ako pokladnička. Žiakov to veľmi bavilo, snažili sa maľovať precízne.

• Veľkonočné zvyky a tradície na hodinách ANJ

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sa v triedach 5.A, 6.A, 6.B, 8.B a 9.B hodiny anglického jazyka niesli v duchu veľkonočných zvykov spätých s Fínskom. Žiaci sa k nim dopracovali plnením skupinových úloh, ktoré si pre nich pripravila naša dobrovoľníčka Inkeri z Kericu. Spoločnými silami, pri ktorých mali žiaci uplatniť svoje jazykové zručnosti, spoluprácu, ale aj tvorivosť, sa dozvedeli, aké tradície v minulosti ľudia v tejto krajine dodržiavali počas veľkonočného týždňa končiaceho Veľkou nocou. Jednou z nich bola aj sladká odmena, ktorú si všetci za snahu a splnenie úloh jednoznačne zaslúžili.

• Návšteva obecnej knižnice a tvorivé dielne v CVČ Raková - 3.A, 3.B, 4.A, 4.B

• Dňa 21.3. a 22.3. sa žiaci 3.A, 3.B, 4.A a 4.B zúčastnili tvorivých veľkonočných dielní v CVČ Raková a tiež navštívili i obecnú knižnicu. Pripomenuli si v rámci mesiaca marca, že je to mesiac kníh, venovaný čítaniu kníh. Taktiež získali nové skúsenosti s vypožičiavaním kníh. Tieto dni sa žiaci naučili aj zdobiť veľkonočné vajíčka a vyrábať rôzne veľkonočné dekorácie. Chlapci predviedli zručnosť pri pletení korbáčov. Týmito aktivitami sa dôkladne pripravili na veľkonočné sviatky.

• Upracme Slovensko

• V tomto jarnom období sa zapojila naša škola do medzinárodnej iniciatívy s názvom Upracme Slovensko, cieľom ktorej je upratať si vo svojom okolí. U nás v škole sa akcia spustila v piatok 22.3. a bude ešte pokračovať aj budúci týždeň. Triedy upratovali Rakovú - bližšie i vzdialenejšie okolie školy. Prírode sa bude ľahšie dýchať!

• Svetový deň vody v ŠKD

• Svetový deň vody ,,neobišiel" ani ŠKD. Deti mali možnosť vyrobiť si s p. vychovávateľkou ovocné limonády, taktiež namaľovali pekné poučné obrázky.

• Svetový deň vody v našej školy

• V piatok 22.3. sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň vody - ako inak - v modrom oblečení. Žiaci I. stupňa sa zúčastnili v priestoroch rozcvičovne rôznych aktivít, ktoré si pre nich pripravili žiaci 8.B triedy pod vedením p. uč. Mgr. M. Budošovej. Žiaci II. stupňa riešili tematicky zamerané úlohy a mali aktivity na svojich vyučovacích hodinách. Bol to deň plný hravých, no i poučných aktivít, ktorými sme si pripomenuli význam tejto vzácnej tekutiny.

• CVČ, obecná knižnica v Rakovej - 1.A, 1.B

• V stredu 20.3., zatiaľ čo deviataci rozmýšľali nad úlohami z matematiky a zo slovenského jazyka na ich T9, sa žiaci 1.A a 1.B vybrali na malú exkurziu do obecnej knižnice v Rakovej. Čas príjemne strávili i v priestoroch CVČ a v rámci tohto akčného dňa si stihli i zašportovať. Takýto netradičný školský deň sa im veľmi páčil :)).

• Svetový deň vody - Trstená

• Dňa 22.3. si pripomíname Svetový deň vody. Aj v elokovanom pracovisku Trstená sa v tento deň uskutočnili aktivity, ktorými si žiaci uvedomili vzácnosť vody - pozerali prezentáciu k téme, robili si plagáty, počas hodín si robili pracovné listy a celý deň sa niesol v modrej farbe. Žiakov to veľmi bavilo a tešili sa z aktivít.

• ŠKD Trstená

• Prvé jarné dni strávili deti v ŠKD v Trstenej maľovaním veľkonočných vajíčok a sadením rajčín.

• MDŽ v ŠKD

• 8.3., na sviatok MDŽ naši malí chlapci z ŠKD vyrobili kvietok a podarovali ho dievčatám v triede. Tie sa veľmi potešili :)